Jak se začal psát příběh Forjoy

Jako každý, kdo miluje cestování, kempování a poznávání nových míst, v mém případě spíše rybářských revírů nebo výletů s rodinou, jsme chtěli zkusit dovolenou v karavanu. Trápení bylo často s obstaráním vhodného karavanu, který by splňoval naše požadavky. Složité bylo i rozhodování, zda je výhodnější a jednodušší si karavan vypůjčit poblíž bydliště nebo v okolí místa dovolené. Možnosti určitě jsou, ale hledání karavanu podle termínu, destinace a parametrů, ať už z půjčovny či od soukromého majitele, tak aby vše vyhovovalo, zabere opravdu hodně času. A tak mě napadla myšlenka sdílení karavanů :-), webový portál, kde si na jednom místě můžete vybrat karavan podle Vašich požadavku kdekoliv v České republice.

V té době mě oslovil i jeden známý, který chtěl půjčovat svůj karavan, když zrovna stojí na zahradě a vydělat si tak pár korun navíc. A najednou to začalo dávat smysl, služba, která na jedné straně pomůže majitelům karavanů s půjčováním a na straně druhé zájemcům poskytne ucelenou škálu karavanů z celé republiky na jednom webovém portálu. Tady se začal psát náš příběh, na jehož konci Vám budeme moci představit portál na sdílení karavanů, který jsme pojmenovali  ForJoy.cz česky „pro radost“. To je ta hlavní myšlenka celého projektu, dělat radost.

S tímto nápadem jsem oslovil kamaráda, kterého znám od dětství a o kterém jsem věděl, že by mi mohl s projektem pomoci.  Nejprve jsme si mysleli, že si stránky vyrobíme sami pomocí některého z redakčních systému, což se ukázalo po čase jako velice naivní. Další možnost byla postavit portál na již hotovém systému, což se po několika měsíčním neúspěšném snažení a zkoušení jedné zahraničí platformy ukázalo také jako nereálné. V té době jsme již měli celkem jasnou představu, co vše by měl portál umět a to se bohužel neslučovalo s možnostmi zmíněné platformy. Po několika týdenních jednání, kdy jsme zvažovali i možnost ukončení celého projektu, jsme se nakonec rozhodli, že si necháme webový portál postavit na míru dle našich požadavků a přání. V té chvíli nikdo z nás ani v nejmenším netušil, co nás vlastně čeká za finančně a časově náročnou akci :-).

Rozšíření týmu ForJoy.cz

V té době jsme tým rozšířili o další posilu, mého kamaráda, nadšeného karavanistu, kterého také pohltila svoboda cestování. 

Ani nalezení firmy, která by byla ochotná za rozumné peníze postavit portál dle našich požadavků, nebylo nic jednoduchého. Po několika neúspěšných pokusech se nám nakonec podařilo najít firmu, která svým přístupen a zkušenostmi nabitým týmem posunula náš projekt blíže k vysněnému cíli. 

Po bez mála ročním usilovném snažení, kdy jsme snad každý večer trávili u počítače, ať už tvorbou textových dokumentů, korekcí grafiky a funkcionality nebo v online konferenci s tvůrci webu, Vám nyní můžeme představit webový portál na sdílení karavanů a obytných vozů ForJoy.cz

Portál jsme se snažili vymyslet tak, aby byl přehledný a co nejjednodušší, co se týče ovládání, ale zároveň nabízel velké množství funkcí, jak pro nájemce, kteří hledají vhodný karavan, tak pro majitele, kteří naopak chtějí svůj karavan či obytný vůz pronajímat. Velký důraz jsme kladli na vyhledávání dle dostupnosti, lokality a veškerých možných parametrů, které může pronajímatel u svého karavanu nastavit a podle kterých následně vyhledává karavan nájemce. Portál budeme i nadále rozšiřovat dle Vašich požadavků, tak abyste s ním byli spokojeni. Nemalé finanční prostředky již nyní směřujeme do inzerce a reklamy, aby Vaše inzeráty byly vidět. V tomto trendu chceme pokračovat i nadále, tak aby to, co děláme, přinášelo radost všem uživatelům portálu ForJoy.cz.