Jak mě můj pes přivedl ke karavanu

Jak mě můj pes přivedl ke karavanu - Forjoy

Dříve jsme s manželkou a dcerou jezdili na dovolené jako většina ostatních lidí. Pár dnů v zimě, v létě týden u moře, týden v Čechách a několik prodloužených víkendů. Většinou jsme nejezdili na stejná místa, ale snažili jsme se vždy najít něco nového.

Situace se změnila ve chvíli, kdy jsme se rozhodli, že si pořídíme k našemu domu hlídače. Původně venkovní pes se stal velmi rychle členem naší domácnosti. V boudě nikdy nespal a časem se dostal i do naší postele. Navíc je na nás poměrně závislý, nedokázal bych ho někde nechat a někam odjet.

Začali jsme s ním tedy jezdit také na dovolené. Problém začal s hledáním vhodného ubytování. Řada majitelů neumožňuje pobyt s domácími miláčky. Dovolenou jsem většinou plánoval tak měsíc předem, což výběr také dost omezilo. Museli jsme většinou vzít ubytování, které bylo a moc si nevybírat.

Situace s ubytováním se však zhoršila. Nastalo období, kdy u nás byla tropická léta. Lidé nejezdili tolik k moři, zůstávali více v Čechách. Najít vhodné ubytování bylo čím dál tím více složitější. Rozhodli jsme se, že si pořídíme stan a veškeré další potřebné vybavení, abychom byli nezávislí. Trochu mě překvapilo, že s tím souhlasila i moje žena. Zpočátku to bylo super dobrodružství. Absolvovali jsme několik dovolených, jednou jsme takto byli také u moře. Postupem času nám však začalo chybět pohodlí. Hlavně kvůli balení množství věcí, stavění stanu a vybavení atd. Jednou jsme také zmokli, což byl asi pověstný poslední hřebíček stanování.

Podařilo se nám našetřit nějaké peníze a plánovali jsme se, že si pořídíme obytné auto. Následně jsme dospěli k názoru, že bude, vzhledem k našemu rozpočtu, lepší koupit novější obytný přívěs. Po měsíci hledání a několika prohlídkách jsme konečně vybrali a přivezli jsme náš karavan domů.

Forjoy - Půjčovna od soukromých majitelů

Po dokoupení nezbytných doplňků jsme se nemohli dočkat první výpravy. Zpočátku jsme jezdili téměř každý víkend. Nezávislost a variabilita je úžasná. Většinou jsme si pronajímali pozemky v přírodě, občas jsme zajeli do kempu.

Pořízení karavanu neuniklo pozornosti sousedů a kamarádů. Karavan jsem jim velmi rád ukázal. Velkou pozornost vzbudila například i manipulace s karavanem pomocí moveru. Postupem času mě někteří požádali, zda bych jim svůj karavan půjčil. Neměl jsem s půjčením problém. Zároveň mě to přivedlo na myšlenku přivýdělku, když svůj karavan zrovna nevyužiji.

Vydělávejte pronájmem svého karavanu